AIPM különdíj

Örökké Haza

2024

Pályázat címe

Örökké Haza

A projekt által érintett egészségügyi terület, probléma

A korházban hagyott csecsemők, örökbefogadásra váró újszülöttek

A projekt által megcélzott célcsoport(ok)

Korházban dolgozó szakemberek, korházban hagyott csecsemők, örökbefogadásra vágyó párok, nevelőszülők, de igazából mindenki, hiszen ez egy társadalmi probléma ma Magyarországon

A projekt szakmai összefoglalója: kérjük, ismertesse röviden a pályázat szakmai hátterét, megvalósítását, céljait, eredményeit, kommunikációs csatornáit, azt, hogy mitől egyedi és újszerű a pályázati projekt! (maximum 2500 karakter)

Az Örökké Haza projekt az örökbefogadásra váró, valamint a kórházakban magukra hagyott csecsemők támogatására irányul. A projekt személyes indíttatásból született, miután egy mélyen megérintő találkozás révén világossá vált, hogy a társadalmi és érzelmi támogatás nélkül maradt gyermekek különösen sebezhetők. Ezt a hiányosságot szeretnénk pótolni az érzelmi és fizikai gondoskodás, valamint a társadalmi érzékenyítés révén. Emellett tárgyi adománygyűjtést is szervezünk a magára hagyott csecsemők számára, hogy biztosítsuk a számukra szükséges alapvető eszközöket és kényelmi tárgyakat. Ez mára számunkra nem csak egy projekt, hanem egy misszió lett, amibe szívünk lelkünk benne van. A küldetésünk keretében több tevékenységet valósítunk meg, amelyek középpontjában a kórházban hagyott újszülöttek ringatása és gondozása áll. A projekt során rendkívül tapasztalt szakemberektől tanulhatunk és sajátíthatjuk el a csecsemőgondozás alapjait, valamint magát a terhesség folyamatát biológiai és pszichológiai szempontból. Emellett a kórházakban végzett munka során közvetlen tapasztalatot szerzünk a csecsemők érzelmi és fizikai támogatásának fontosságáról, amely elengedhetetlen az elhagyott újszülöttek jólétének biztosításához. A projekt egyik legnagyobb eredménye, hogy megnyerte az MCC és a Design Terminal által szervezett versenyt, ami széleskörű elismerést és további támogatási lehetőségeket biztosított számunkra. Az Örökké Haza programot Prof. Dr. Várbíró Szabolcs, a szülészeti klinika igazgatója is elismerte, és ennek nyomán létrejött egy egyetemi szabadon válaszható kurzus, amelyben 16 önkéntes hallgató vesz részt az ügy támogatása érdekében. A személyes gondoskodási programot sikeresen elindítottuk a szegedi kórházban, ahol a magukra hagyott csecsemők számára ringatási programokat szervezünk, így csökkentve a szeretet hiányát és támogatva érzelmi fejlődésüket. Célok • Az újszülöttek és gyermekek érzelmi és testi jólétének biztosítása a kórházban töltött időszak alatt. • Az örökbefogadásra és nevelőszülőségre való társadalmi érzékenyítés növelése. • Az érintett szakemberek és laikus közösségek számára ismeretterjesztő előadások szervezése, hogy jobban megértsék az örökbefogadás pszichológiai és érzelmi hátterét. Az Örökké Haza a saját weboldalán és közösségi média platformjain keresztül kommunikálja céljait, eseményeit és eredményeit. Az Örökké Haza misszió egyedi, mivel nem csupán a gyermekvédelmi rendszeren belül nyújt segítséget, hanem a legsebezhetőbb időszakban lévő újszülötteket és gyermekeket is támogatja, még mielőtt bekerülnének a rendszerbe. A projektben megvalósított gyakorlati és érzelmi támogatás, valamint a társadalmi érzékenyítés integrált megközelítése teszi újszerűvé és hatékonnyá a kezdeményezést.

A projekthez kapcsolódó fotók, videófile-ok, kiadványok dokumentumtárba való feltöltésére az alábbiakban van lehetőség, összesen maximum 5 MB terjedelemben (e-mailben, postán küldött dokumentumokat nem áll módunkban elfogadni). (pdf, jpeg, png, stb.)