Magyarországon a 65 év feletti idős népesség aránya 16 százalék, 2050-re pedig akár a 30 százalékot is elérheti. A komorbditás és a betegséggel való együttélés az idősödő ember számára óriási kihívást jelentenek. Rengeteg kérdés felmerülhet, életmód, táplálkozás, mozgás … erre keressük a válaszokat, illetőleg a módszert.
Krónikus betegségben szenvedők (csontritkulás, diabetes, elhízás, szív és érrendszeri betegségek, vesebetegségek, Parkinson betegség, sztrók …), a betegek gondozói, azok, akik ezen betegségek tekintetében bármimódon érintettek.
Megváltozott világunkban a COVID pandémia és annak utóhatása, az elhúzódó ukrajnai háború, a nagyfokú infláció az emberi kapcsolatokat veszélyeztető és magát a megélhetést megnehezítő bizonytalan légkör, a bezártság, a digitális világ kihívásai mind a testi, mind a lelki állóképességünket nagymértékben erodálta.
Ezt ellensúlyozandóan, egyesületünk kampányt kíván indítani, melyben elsősorban az 50 + os korosztálynál szeretnénk hozzájárulni mind a testi, és a mentális egészég megőrzéshez mind a valós mind a virtuális világban.
A kampányt egy ötletbörze indítaná be, betegek, érintettek, orvosok, mentálhigiénés szakemberek egészségüggyé szakdolgozók (gyógytornászok, dietetikusok …) részvételével; egy eszköztár kidolgozása indulhatna el, ami iránymutatásul szolgálna, támogatást nyújtana a megváltozott világ problémáinak megoldásához. Ide tartozna természetesen a lelki egészség megőrzésének kérdése is. Az ötletbörzére meghívnánk olyan szakértőket is, akik a kérdés spirituális oldalának is ismerői; pszichológusokra gondolunk, és olyan szakemberekre, akik az életmód javításában, orvoslásában tapasztalatokkal rendelkeznek.
Mindehhez egy “gyakorlati” rész is kapcsolódna: kiscsoportos formában yoga, séta, nordic walking, torna és tánc programok – ezek néhány klubunkban folynak is – amelyek azután az erre érdeklődést mutató közösségek – MARADJ TALPON csoportok – számára állandó, folyamatos, remélhetőleg financiálisan támogatott programot jelentenének.
Az ötletbörze és a gyakorlati programok egy napon, egymást követően kerülnének megrendezésre.
Maga a kampány folytatódna, csoportok létrehozásával (a meglevő csontritkulásos betegklubokra is építve), a csoportokban a Kick off meeting anyagának ismétlésével.
Az eszköztár kidolgozásában a MESTERSÉGES INTELLIGENCIÁt (MI) is, igénybe kívánjuk venni. A szükséges adatok feltöltése, mely szükséges egy GONDOLKODÓ AI létrehozatalához, folyamatban van. A GONDOLKODÓ AI-t, BOT / chat-bot formájában a Kick off meetingen mutatnánk be.
A betegoktatásnak (egészségértésnek) a mesterséges intelligencia alkalmazával, egyrészt az irányelvek kidolgozásában, másrészt pedig egy “kérdezési platform” létrehozásával egy új módszerét kívánjuk bevezetni, ami kiváló lehetőséget nyújt a betegeknek, érintetteknek arra, hogy kérdéseikre nagyon egyszerű módon és gyorsan választ kapjanak, hogy a betegségükkel való együttélés könnyebb legyen és életminőségük javuljon.
Az eszköztár vonatkozásában a mesterséges intelligencia lehetőséget nyújt arra is, hogy az folyamatosan és gyorsan frissüljön.
Az remélhetőleg elnyert összeget a Kick off meeting helyszínének biztosítására, az ötletbörze szakember résztvevőinek, a gyakorlati programokat vezetők tiszteletdíjának finnszírozására fordítanánk.