Budapest, 2022. november 23. - Hiteles, megbízható információforrások nélkül nehezebb megőrizni egészségünket, támogatni saját gyógyulásunkat. Ezért indította útjára immár hét éve az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete az Egészségértés Díjat, amelynek fókuszában idén az egészséggel, egészségmegőrzéssel, gyógyulással kapcsolatos álhírek elleni küzdelem és a minél szélesebb rétegeket elérő, hiteles tájékoztatás áll. A szakmai zsűri kiválasztotta a 10 legjobb pályaművet, amelyek közül december 4-ig online lehet szavazni az 1 millió forintos díjat elnyerő közönségkedvencre.
Mától kezdve december 4. éjfélig lehet szavazni az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) által meghirdetett Egészségértés Díj pályaműveire a www.egeszsegertes.hu oldalon. A zsűri által előzetesen kiválasztott projektek közül a legtöbb közönségszavazatot elnyerő pályázat bruttó 1 millió forint pénzdíjban részesül. Az összesen 4 millió forint összdíjazású programban odaítélik továbbá a legjobb “Egészségügyi intézménynek” és “Társadalmi szervezetnek” járó díjat, valamint egy különdíjat is.
Az AIPM idei, országos reprezentatív kutatásából kiderült, hogy a magyarok orvosokba vetett bizalma mindmáig töretlen. Bár a többség az interneten tájékozódik először, de még a világháló terjedő penetrációja sem kezdi ki a szakemberek jelentőségét, ha az egészségről van szó. Épp ezért hatalmas feladat hárul azokra a szakemberekre, intézményekre, szervezetekre és civilekre, akik napi munkájuk vagy kezdeményezésük révén a magyarok jobb egészségéért, ezáltal a hiteles egészségügyi tájékoztatásért dolgoznak. Az ő munkájukat jutalmazza az Egészségértés Díj, amelyet idén már hetedik alkalommal hirdettek meg.
A legjobb egészségértést fejlesztő projekteket az alábbi tapasztalt szakmai zsűri választotta ki: Endrei Judit médiaszemélyiség, a Kor-Határtalanul program megalkotója, dr. Kulja András sebész szakorvos jelölt, az Egészségértés Díj 2021-es díjazottja, valamint Dr. Dávid Tamás, az AIPM elnöke.
2022-ben a zsűri döntése alapján a 10 legjobb egészségértést fejlesztő pályázat:
LázBarát program: A LázBarát program a gyógyszerhasználat optimalizálása érdekében
Vertebra Alapítvány: Komplex edukáció magzati csigolyafejlődési rendellenesség diagnózisa esetén
Érintettek Szülői Egyesület a Daganatos Leukémiás és Gyógyult Gyermekekért: Érintettek Védőháló Program
Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI): Elektronikus cigaretta: áttörés vagy fából vaskarika?
Budapesti Orvostanhallgatók Egyesülete: Hiteles tájékoztatás közérthetően
Túl Súlyos Füzet: Munkafüzet túlsúlyos és elhízott kamaszoknak
Allergia Képzett Iskola (AKI) program, dr. Papp Gábor csecsemő és gyermekgyógyász, gyermektüdőgyógyász
Hello Termékenységtudatosság! Program
TraumaAmbulancia Egyesület: Traumatudatosak videósorozat
Cukorbeteg Gyerekeket Támogató Egyesület: Tankonyha
A 10 legjobb egészségértést fejlesztő projektről bemutatkozó videó a www.egeszsegertes.hu oldalon tekinthető meg.
További sajtóinformáció:
Szeles Dóra. Next9 Communications
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.